Jest to strona poświęcona budownictwu Warszawy. Chciałbym przedstawić Warszawę jako miasto nowoczesne (jak się nim staje) poprzez wykonane w ostatnich latach inwestycje budowlane: budynki i infrastrukturę. Niektóre z tych inwestycji są kontrowersyjne bardziej lub mniej, ładne, brzydkie, dobre, złe... ocena należy do Was. Ale też chcę pokazywać stare fragmenty Warszawy jak ulegają zmianom czasem na dobre czasem na złe. "Próby" stworzenia dobrze funkcjonującego miasta łączącego tradycję z nowoczesnoscią. Strona składa się z następujących podstron:
stare budynki zmodernizowane, unowoczesnione itp.
prosty opis (dla laików) rozwiązań instalacji wyposażenia technicznego prezentowanych budynków a zwłaszcza instalacji HVAC (Heating Ventilation Air Conditioning).
spełnianie życzeń (oczywiście w miarę możliwości) warszawiaków rozrzuconych po świecie którzy chcieliby zobaczyć swoje miejsca po latach może mało atrakcyjne dla innych ale nich ważne.
informacje o aktualnych zmianach na stronie.
przedstawienie nowych budynków (zrealizowanych w ciągu ostatnich lat burzliwego rozwoju) Warszawy z podziałem na budynki biurowe, użyteczności publicznej, obiekty handlowe, budynki mieszkaniowe, obiekty przemysłowe, inne.
sprawozdania opisowe z realizowanych budów (dział budowy), co się aktualnie w Warszawie projektuje (dział projekty), co się dzieje na warszawskim rynku nieruchomości (dział nieruchomości).
ranking warszawskich budynków od najładniejszych po najbrzydsze wybieranych przez Was w e-mailowym głosowaniu. Chcesz zagłosować zapoznaj się z zasadami i zagłosuj.
plany zagospodarowania przestrzennego, rozwiązania komunikacyjne wszystkie inwestycje dotyczące Warszawy (poza budynkami).
można wpisać swoją ocenę strony.
budynki, plany urbanistyczne, które są, były, lub będą projektowane niekoniecznie realizowane.
tu prezentowane są budynki stare, symbole Warszawy, "miejsca magiczne Warszawy" po prostu wszystko co nie jest nowe a zasługuje na pokazanie.
budynki wysokie o wysokości ponad 80m istniejące, realizowane budowy, plany, ranking według wysokości strukturalnej.
panoramy Warszawy z różnych miejsc.
kościoły były budynkami, przy których architekci "mogli się wykazać" swoim kunsztem teraz tę funkcję przejeły "biurowce", ale dzieła dawnych artystów warto obejrzeć i porównać z obecnymi tendencjami w architekturze sakralnej (popatrzeć na historię archtiektury).
prezentacja aktualnie realizowanych budów.
jest to część miasta, w której mieszkam dla niektórych Warszawa kończy się na Wiśle ja się z tym nie zgadzam tu jest moje miejsce magiczne.
odnośniki do innych ciekawych stron o Warszawie.

Strona prowadzona przez: YaroS

Wielkie podziękowania dla:

- mojej żony za wyrozumiałość i zrozumienie dla tej idei, którą tu zrealizowałem.

- Tomka Ł. za pomoc i odpowiadanie na tysiące głupich pytań dotyczących tworzenia stron.

Masz informacje... chcesz ocenić... napisz do mnie
 

 

stat4u